DHI Hair Transplant istanbul

DHI Saç Ekimi

Doğrudan Saç İmplantasyonu (DHI), Foliküler Ünite Ekstraksiyonuna (FUE) benzer, ancak implantasyon sürecinde bazı önemli farklılıkları olan modern bir saç ekimi tekniğidir. DHI, saç köklerini doğrudan kafa derisinin alıcı bölgesine aynı anda çıkarmak ve implante etmek için tasarlanmış bir araç olan Choi Implanter Pen’in kullanımını içeren özel bir yöntemdir.

İşte DHI saç ekiminin tipik olarak nasıl çalıştığına dair genel bir bakış:

 1. Konsültasyon: Herhangi bir saç ekimi prosedüründe olduğu gibi, süreç genellikle nitelikli bir saç ekimi cerrahı ile yapılan konsültasyonla başlar. Bu konsültasyon sırasında cerrah hastanın saç dökülme modelini değerlendirir, hedeflerini tartışır ve DHI için uygunluğunu belirler.

 2. Hazırlık: İşlem günü hastanın kafa derisi, donör alanın (tipik olarak kafa derisinin arka ve yan kısımları) kesilmesi ve hem donör hem de alıcı alanları uyuşturmak için lokal anestezi uygulanarak hazırlanır.

 1. Çıkarma: Mikromotor zımba adı verilen özel bir alet kullanılarak, donör bölgeden tek tek saç kökleri çıkarılır. İmplantasyondan önce alıcı bölgelerin manuel olarak oluşturulmasını içeren geleneksel FUE’nin aksine DHI, folikülleri aynı anda çıkarmak ve doğrudan alıcı bölgeye implante etmek için Choi Implanter Pen kullanır.

 2. İmplantasyon: Ucunda içi boş bir iğne bulunan Choi Implanter Pen, alıcı bölgede küçük kesikler oluşturmak ve aynı anda çıkarılan saç köklerini bu kesiklere implante etmek için kullanılır. Bu işlem, saç yerleşiminin derinliği, açısı ve yönü üzerinde hassas kontrol sağlayarak doğal görünümlü bir saç çizgisi ve genel saç yoğunluğu sağlar.

 3. Ameliyat sonrası bakım: İşlemden sonra hastalara nakledilen bölgenin bakımının nasıl yapılacağı, enfeksiyon veya iltihaplanmayı önleyecek ilaçlar ve ameliyat sonrası değerlendirme için cerrahla ne zaman görüşüleceği gibi ameliyat sonrası talimatlar verilir.

  1. İyileşme ve sonuçlar: Diğer saç ekimi prosedürlerinde olduğu gibi, ekilen saçlar işlemden sonraki birkaç hafta içinde dökülecektir, ancak yeni saç büyümesi birkaç ay içinde görünür hale gelmeye başlamalıdır. DHI saç ekiminin tam sonuçlarını görmek 12-18 ay kadar sürebilir, çünkü ekilen saçlar yavaş yavaş büyür ve mevcut saçlarla karışır.

  DHI saç ekimi, kafa derisine minimum travma ile doğal görünümlü sonuçlar elde etme kabiliyetinin yanı sıra implantasyon süreci üzerindeki hassas kontrolü ile bilinir. Bununla birlikte, her cerrahi prosedürde olduğu gibi, konsültasyon sürecinde cerrahla tartışılması gereken potansiyel riskler ve komplikasyonlar vardır.

Fue Hair Transplant İstanbul
Fue Saç Ekimi İstanbul

Opening Hours

 • Mon - Fri
  9.00 to 18.00
 • Saturday
  9.00 to 16.00
 • Sunday
  Closed- Only Web


Company Profile

Founded in 2018 in Istanbul and led by Mehmet Taş and Aycan Işık Taş, LS Clinic is a health institution operating in the fields of aesthetic dentistry, hair transplantation,Eye Care Service and aesthetic surgery

EnglishGermanTurkey